شیرآلات راسان

 

پنج شنبه, 14 اسفند 1393 ساعت 19:08

مصاحبه مطبوعاتی با مظاهر مرجانی کاندیدای هشتمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی مظاهر مرجانی،کاندیدای هشتمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی تهران

اینجانب مظاهر مرجانی متولد سال 1358 در شهرستان گلپایگان هستم.در خانواده ای روستازاده و پرجمعیت و بعنوان فرزند دهم خانواده پا به این هستی گذاشتم. تحصیلات ابتدای تا دبیرستان را در گلپایگان به پایان رساندم و بدلیل علاقه بیش از حد به کامپیوتر و نرم افزار برای دانشگاه رشته مهندس کامپیوتر را انتخاب نمودم.

با علاقه شدید نرم افزار را ادامه داده و همزمان به کار هم مشغول شدم. در دوران دانشگاه چندین نرم افزار تجاری طراحی نموده و یکی از همین نرم افزارها پایه و اساس ایجاد شرکت پارمیس بود. تا کنون با تکیه بر دانش متخصصان جوان کشور موفق به طراحی پیشرفته ترین نرم افزارهای مالی و ERP در پارمیس شدیم.

همچنین مدتی بعد به عنوان مدیر عامل شرکت ماهسان پویا تولیدکننده شیرآلات بهداشتی و ساختمانی راسان منصوب شدم که با عنایت خداوند در این مجموعه در سخت ترین شرایط اقتصادی توانستیم افتخارات بسیاری در زمینه تولید و صادرات کسب کنیم.

بنده تحصیلکرده رشته مهندسی نرم افزار در مقطع لیسانس و رشته مدیریت اجرایی می باشم.

آیا اتاق به تنهایی می تواند برنامه هایی را که مطرح نمودید برای اقتصاد کشور تحقق کند؟

طبیعتا خیر. همانگونه که یک دست به تنهایی صدا ندارد واقعا اتاق نمی تواند  به صورت انفرادی چاره گشای همه مشکلات باشد. اما می توان از اتاق جرقه حمایت کشور از اقتصاد تولیدمحور را ایجاد کرد.

می شود با ایجاد بازوی پارلمانی در اتاق و رایزنی با مجلس محترم شورای اسلامی به منظور تصویب قوانین متناسب با بهبود فضای کسب و کار پرداخت .امروزه یکی از دغدغه های کشورها و اساس زیربنای قدرت ابرقدرت ها بحث اقتصادی و بخصوص دیپلماسی اقتصادی است.

وزارت خارجه می بایست رویکرد اساسی خود از بعد از تعامل کشورمان با دنیا در دولت تدبیر و امید را دیپلماسی اقتصادی با رویکرد ایجاد فرصت صادرات و کشف بازار خارجی قرار دهد.
چه اشکالی دارد سفرای کشورمان در خارج با تجار و بازرگانان ایرانی در تعامل باشند و بخشی از دغدغه شان ایجاد فرصت برای اقتصاد کشورمان در خارج باشد.

کاری که در سایر کشورها امری طبیعی است و متاسفانه از نیروی جوانان در اتاق بهره کافی گرفته نمی شود.

امیدوارم در انتخابات پیش رو سفرایی به اتاق راه یابند که از دل اقتصاد هستند و به دور از رنگ و لعاب سیاسی دغدغه توسعه اقتصادی کشور و بهبود وضعیت معیشتی مردم را داشته باشد.

 

چرا اتاق را برای اجرای این برنامه ها انتخاب کردید؟

 

به اعتقاد بنده همانطور که مجلس می بایست عصاره فضائل ملت باشد.

اتاق بازرگانی صنایع و معادن هم می بایست عصاره فضائل بخش خصوصی برای پیگیری دغدغه ها و مطالبات این بخش باشد. یعنی افرادی از جنس خود بخش خصوصی می بایست از ظرفیت اتاق بیشترین بهره برداری را کنند.

دیگر امروز کشور و اقتصاددانان برجسته به این نتیجه رسیده اند که اقتصاد کشور می بایست درون زا و برون گرا باشد. این دو مولفه هیچگاه تحقق نخواهد یافت مگر با حمایت از تولید داخل و ایجاد ظرفیت و بازار صادرات. اعتقاد بنده اینجاست که متاسفانه نقش بی بدیل اتاق به عنوان ظرفیت پنهان، تاکنون بلااستفاده بوده است.

غلبه بر فضای فعلی رکود تورمی و اجرای نظام یکپارچه شفافیت مالی به منظور حمایت از تولید و تضعیف تصدی گری و رانتخواری ، تلاشی برای رونق بخشیدن به کسب و کار، حذف پرداخت های غیرضروری صاحبان کارت بازرگانی به اتاق و استفاده از ظرفیت بانکها در راستای حمایت از تولیدکنندگان واقعی از برنامه هایی است که می بایست در دستور کار اتاق قرار گیرد.

هدف شما از شرکت در هشتمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی تهران چیست ؟

بنده یکی از جوان ترین کاندیداهای این دوره انتخابات اتاق هستم و با کمال افتخار با وجود همه ی دستاوردها بارها اعلام کرده ام که یک روستازاده هستم که بدون پشتوانه اقتصادی و با توکل به خداوند بزرگ به جایگاه کنونی رسیده ام.

به عنوان مدیرعامل یک مجموعه صنعتی که سهم بسزایی در تولید شیرآلات بهداشتی  در داخل کشور داشته و همچنین بنیانگذار شرکت دانش بنیان نرم افزاری بسیاری از چالش ها و محوریت ها و موانع را شخصا حس کرده ام.
تعریف بنده واقعا با دیگران در خصوص بحث تحریم متفاوت است. باوجود همه مشکلات و صدماتی که در اثر بی توجهی دولت سابق به صنعت و اقتصاد کشور وارد شده است معتقدم می بایست کسانی که از جنس صنعت و کسب و کار هستند وارد عرصه شوند و در سایه  ایجاد فضای مساعد توسط دولت تدبیر و امید به بخش خصوصی و درهم شکستن قریب الوقوع دیوار تحریم ها از این فرصت مغتنم به منظور بهبود فضای اقتصادی کشور بهره جویند.

بازدید 62716 بار آخرین ویرایش در پنج شنبه, 14 اسفند 1393 ساعت 19:08
نام:
ایمیل:
شماره تماس:
پیام: