شیرآلات راسان

 

چهارشنبه, 13 اسفند 1393 ساعت 14:43

مظاهر مرجانی: آیت الله هاشمی رفسنجانی در دیدار با خواستاران تحول، به شکوفایی اقتصاد بخش خصوصی تاکید کرد

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

امروز آقای هاشمی رفسنجانی ، رئیس تشخیص مصلحت نظام با تشکل خواستاران تحول دیدار و گفت و گو کردند.
اتاق مطلوب در گفت و گویی با آقای مظاهر مرجانی نامزد هشتمین دوره ی انتخابات اتاق بازرگانی و مدیرعامل شیرآلات راسان که در این نشست شرکت کرده بود به بررسی و تشریح سخنان آیت الله هاشمی رفسنجانی پرداخت.

اتاق مطلوب: امروز شما به همراه سایر اعضای گروه خواستاران تحول با آیت الله هاشمی رفسنجانی دیدار داشتید. ایشان چه رهنمودهایی برای اتاق بازرگانی داشتند؟ دردیدار شما چه گذشت؟

مظاهر مرجانی: بله، امروز صبح به همراه تشکل خواستاران تحول درخدمت آیت الله هاشمی، رئیس محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام بودیم. در ابتدای این دیدار آقای سید حمیدحسینی از آقای هاشمی تشکر کرد که برای مسایل مربوط به اتاق بازرگانی و بخش خصوصی اقتصاد، توجه نشان می دهند.
آقای حسینی از ایشان برای کمک های بی دریغ درعرصه ی سیاست و اقتصاد و نیز حضور همیشگی و موثرشان نیز سپاسگزاری کرد.
در ادامه آقای مهرعلیزاده از اعضای گروه خواستاران تحول در مورد اهمیت نقش اتاق بازرگانی برای ایشان مواردی را بیان کرده و بر این نکته تاکید کرد که دولت باید نقش خود را در انتخابات اتاق بازرگانی کمترکند. آقای بهزادیان نیز در مورد وضعیت نابسامان اقتصادی در دو دوره گذشته سخنانی را ایراد کرد.
پس از این سخنان، آیت الله هاشمی رفسنجانی سخنان خود را با این جمله آغاز کردند که: جامعه امروز ما نیازمند یک تحول عظیم است و تحول و تحول خواهی نیاز جدی و ملزم جامعه اقتصادی ایران است.
ایشان ابراز امیدواری کردند که با اتفاقات خوب و پیشرفت های رو به رشد بتوانیم از حداکثر توان بخش خصوصی استفاده نماییم.


اتاق مطلوب: گروه شما مشکلات و مسایل تولید، صنعت، بازرگانی و کشاورزی در بخش خصوصی را به ایشان منتقل کرد؟
مظاهر مرجانی: بله، آیت الله هاشمی نیز با اشاره به سالهای بعد از جنگ این نکته را بیان کردند قطعا دوران حاضر سخت تر از زمان جنگ نیست که ما توانستیم با مشکلاتی از قبیل کمبود نقدینگی ، تورم زیاد و کسری بودجه بر همه ی مشکلات فائق آمده و بر مشکلات فائق شویم.
به طور حتم دولتمردان ایران هم می توانند با تکیه بر هوشمندی و درایت ، از سد همه ی مشکلات بگذرند تا کشور از وضعیت فعلی خارج شود.
آقای رفسنجانی این نکته را یادآوری کردند که کشور ما امروز به یک منطقه امن اقتصادی تبدیل شده و بسیاری از وزرا و افرادی که از کشورهای خارجی نزد من می آیند علاقه شدیدی دارند که در ایران سرمایه گذاری کنند و ابراز امیدواری کردند که این اتفاق هرچه سریعتر رخ دهد.

اتاق مطلوب: در دیدار شما سخنانی هم درباره افزایش اختیارات بخشهای مختلف اقتصاد خصوصی بیان شد؟
مظاهر مرجانی: البته آیت الله هاشمی رفسنجانی در جمع استانداران قبلا اشاره کرده بودند که توصیه دارند استان ها را خود استانداران اداره کنند و کار را به بخش خصوصی واگذار کنند و بر این سخنان باز هم تاکید شد.
ایشان در ادامه گفتند در این مسیر نقش اتاق های بازرگانی بسیار حائز اهمیت است که بتوان این مسیر اقتصادی را به خوبی پیش برد و با تعاملی شایسته با دولت و لطف خدا ، وضعیت اقتصادی از این شرایط خارج شود. ایشان در ادامه به اهمیت تولید و بازرگانی اشاره کردند .

اتاق مطلوب: بیانات آیت الله هاشمی چقدر در خط مشی آینده اعضای گروه خواستاران تحول، موثر است؟
مظاهر مرجانی: قطعا اگر ما تولیدات خود را تقویت کرده ولی قادر به صادرات نباشیم پس تولید خوبی نیز انجام نداده ایم. آقای هاشمی توجه ویژه و همزمان به تولید، بازرگانی و صادرات را از اهم مواردی بیان کردند که اتاق بازرگانی باید به آن توجه داشه باشد.
ایشان در نهایت از حضور جوانان در جمع نامزدها، استقبال کرده و ابزار امیدواری کردند که این حضور منشا رخدادهای مثبت برای اتاق بازرگانی و کشور عزیزمان ایران باشد.


اتاق مطلوب: تصور می کنید حمایت بزرگانی مانند آیت الله هاشمی رفسنجانی از اتاق بازرگانی چقدر در توسعه کسب و کار بخش خصوصی موثر است؟
مظاهر مرجانی: قطعا اظهارات و رهنمودهای بزرگان می تواند در جایگاهی که سیاستگزاران برای اتاق بازرگانی قائل هستند، تغییر ایجاد کند. ما هم امیدواریم در انتخابات 18 اسفندماه، اعضای اتاق بازرگانی با انتخاب افراد شایسته گامی بزرگ در جهت اعتلای اتاق بازرگانی و مهم تر از آن ایران اسلامی بردارند.

بازدید 4138 بار
نام:
ایمیل:
شماره تماس:
پیام: