شیرآلات راسان

 

سه شنبه, 12 اسفند 1393 ساعت 16:00

پیش به سوی اقتصادی سفید با خواستاران تحول!

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

متاسفانه در هشت سالی که دولت نهم و دهم زمام امور کشور را به دست داشت اقتصاد ما از وضعیت خاکستری به اقتصادی سیاه تبدیل شد.
بی تدبیری هایی که در دولت سابق اتفاق افتاد و رانت های بسیار زیادی که هر روز ابعاد جدید از آن افشا می شود،
زمینه های تغییر وضعیت اقتصاد را به شرایطی غیرقابل مدیریت و خارج از کنترل بدل کرد.
متاسفانه اتفاق دیگری که طی این دوران رخ داد اعمال تحریم های به ناحق و گسترده علیه کشور عزیزمان ایران بود و این فرصت را به گروهی از افراد سودجو داد که با بهانه ی دور زدن تحریم ها سرمایه و نفت این مملکت را از کشور خارج کردند و پول های آن را به حساب های بانکی شخصی خودشان واریز کردند وشوربختانه تعداد این افراد در دولت محمود احمدی نژاد بسیار زیاد شد.
هرچند که ما فقط اسم امثال بابک زنجانی و محمودرضا خاوری را که قانون توانسته علیه آنها اعلام جرم کند ، می شنویم اما حقیقتی که در اینجا نهفته است وجود ده ها نفر مانند بابک زنجانی است که پول و سرمایه این مملکت را به حساب شخصی خودشان واریز کردند و رفتن از کشور را بر ماندن ترجیح دادند!
در این هشت سال هرگز اتفاق خوبی برای اقتصاد ما رخ نداد وضربه های فراوانی بر بدنه ی این اقتصاد بیمار وارد شد. اقتصادی که تازه در حال جان گرفتن بود ، اقتصادی که بعد از دوران سازندگی و دوران جنگ تازه حالش جا امده ، در حال طی کردن مسیر صعودیش بود با یک سقوط بسیار بزرگ مواجه شد!
در این زمان بیش از هزار میلیارد دلار درآمد نفتی داشتیم، درآمد نفتی که در هشت سال دولت های نهم و دهم داشتیم به اندازه ی تمام تاریخ نفت ایران بود.
اما تمام این پول های نفت کجا رفت ؟! چه اتفاقی برای این کشور افتاد؟!
با این همه پول و سرمایه تولید ما ازبین رفت و صنعت ما به نابودی کامل نزدیک شد و خیلی ازافراد توانا خانه نشین شدند وعلاوه بر مسائل سیاسی با مشکلات اقتصادی هم مواجه شدیم.
اکنون در شرایطی هستیم که اداره کردن کشور در سال اینده چه برای این دولت و چه برای مجلس بسیار دشوار شده است.
برای اینکه ما داریم تمام میوه ای را برداشت می کنیم که چند سال گذشته توسط دولت های قبلی کاشته شده بود.
اکنون ما نیازمند این هستیم که سال دیگر را با یک حرکت بسیار خوب و با برنامه ای روشن شروع کنیم و باید تمام تلاشمان را بیشترکنیم تا به سمت اقتصاد سفید برویم تاهرچه سریعتر از این دوران تاریک و بد اقتصادی که برای کشورمان رخ داده خارج شویم.
در یک سال گذشته دستگاه دیپلماسی ما با توان ، قدرت و هوشمندی خود توانست تحول بزرگی را در سیاست خارجی ما بوجود آورد.
امیدواریم با تلاش روز افزون جهادگران عرصه سیاست و دیپلماسی اتفاقات خوبی در این مذاکرات فعلی رخ دهد و همچنین مصالح ایران اسلامی ما تامین بشود و همچنین دغدغه ی کشورهای دیگر که در این موضوع نگرانی هایی داشتند برطرف شود و شرایط خروج از بحران بیشتر و بیشتر فراهم گردد.
این امر قطعا نیازمند حضوری قوی ، هوشمندانه و پرانرژی است و نیاز به جوانانی دارد که بتوانند اقتصاد را بشناسند و نخبه و کارآفرین باشند تا با حضور خود به بخش خصوصی و دولت کمک کنند تا کشور از شرایط نا مطلوب فعلی خارج شود.
امیدوارم که اقتصاد سفید بتواند همان اقتصاد مطلوب ما باشد
خواستاران تحول از تشکل هایی ست که از ابتدا همراه اتاق بازرگانی بوده هرچند که در هشت سال گذشته برخی از چهره های این تشکل با سیاست های نادرست دولت نهم و دهم خانه نشین شدند و نتوانستد وظیفه اصلی خودشان را در اتاق بازرگانی انجام دهند و اتاق بازرگانی بیشتر تبدیل به یک اتاق بازرگانی نمادین شده است ولی در دوره هشتم این تشکل آمده تا نقش واقعی خود را در پارلمان بخش خصوصی ایفا نماید.
امید است که خواستاران تحول با ترکیبی از پیشینیان و با تجربه ها و همچنین جوانان مستعد و منتخب درانتخابات حاضر شده تا بنوانند تحول بزرگی را در اتاق بازرگانی بوجود بیاورند و اتاق مطلوبی را به لطف خدا و یاری همه ی مردم انتخاب نمایند.

بازدید 54291 بار
نام:
ایمیل:
شماره تماس:
پیام: