شیرآلات راسان

 

جمعه, 08 اسفند 1393 ساعت 14:28

کارفرمایان یکه و تنها در مقابل مشکلاتی چون مالیات و دارایی و دیگر سازمانهای دولتی

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اصل قانون اساسی بر این مبناست که همه صادق و راستگو هستند مگر اینکه خلافش ثابت شود. اما متاسفانه نوع برخوردها و تعاملات به گونه ای دیگر رقم می خورد. اداره مالیاتی براحتی می تواند بخشی از هزینه های شما را رد کند و هر گونه اعتراض شما به جایی راه نمی برد، با قانون جدید، لیستی از خرید و فروش ها را برای شما می آورد که توسط مودیان دیگر برای اداره مالیاتی ارسال شده و اصلا صحت ندارد. حالا شما باید ثابت کنید چنین خرید و یا فروش نداشته اید!

 جریمه های خاص از طرف تامین اجتماعی بدون هیچ مبنای قانونی و اطلاع کارفرما صادر می شود و باید ماهها دنبال کنید تا شاید به نتیجه ای برسد طبیعی است که هر یک از کارمندان سازمانهای مربوطه تمامی تلاش خود را می نمایند تا نتیجه را به نفع سازمان خود بدست بیاورند

متاسفانه اغلب کارفرمایان ما دارای مشکلات عدیده ای با این دو سازمان و همچنین سازمانهای دیگر هستند و نیاز شدید حمایت از آنها در اتاق بازرگانی دیده می شود. در اکثر هیئت ها چه در دارایی و چه در بیمه و اداره کار ، نماینده ای از بخش خصوصی وجود دارد. اما متاسفانه در این جلسات این نمایندگان بیشتر نقش ناظر را دارند تا حمایتگر، و دلیل اصلی آن هم می تواند این باشد که افرادی که برای این موضوع انتخاب می گردند از لحاظ سنی اکثرا بازنشته بوده و یا معلومات و تجربه مناسبی ندارند.

وقتی مجموعه ای خود را عضو چنین تشکل بزرگی می بیند باید احساس کند پشتوانه بزرگی در برخورد با این مشکلات دارد، وقتی این اتاق دارای چنین درآمد بالایی است پس حداقل کاری که  می تواند انجام دهد این است که زبده ترین کارشناسان را استخدام نماید تا در این جلسات تخصصی و هیئت های اختلافی  شرکت نموده و با قدرت از  بخش خصوصی دفاع کند و همچنین جلوی وضع قوانینی که بر علیه کارفرمایان است را بگیرند.

این موضوع به اینجا هم نباید ختم شود. برگزاری جلسات مداوم آموزشی حضوری و آنلاین با حضور کارشناسان زبده امر و اعضا و همچنین مسئولین مربوطه در سازمانهای مرتبط  برای تشریح حقوق کارفرمایان در اداره های مالیاتی و تامین اجتماعی و دیگر سازمانها می تواند از طرفی دیگر به کارفرمایان کمک شایانی نماید.

متاسفانه بخش خصوصی نه از طرف دولت مورد حمایت قرار می گیرد و نه پارلمان بخش خصوصی آنگونه که شایسته و بایسته است به آنها توجه می کند. اینجاست که تولید کننده و هر عضو اقتصادی خود را در رویارویی با مشکلات یکه و تنها می بیند.

امیدوارم با حضور پرشور خود در انتخابات و انتخاب افرادی که درد بخش خصوصی را بداند، بتوانیم اتاق مطلوبی رقم زنیم که حامی بخش خصوصی باشد.

مظاهر مرجانی

مدیر عامل شرکت تولیدی ماهسان پویا

بازدید 80855 بار
نام:
ایمیل:
شماره تماس:
پیام: