شیرآلات راسان

 

جمعه, 08 اسفند 1393 ساعت 14:27

اتاقی که در برآورده نمودن حداقل خدمت شایسته به اعضای خود وامانده است

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

یکی از مهمترین و یا تنها ارتباط برخی اعضا با اتاق مراحل اخذ و یا تمدبد کارت بازرگانی است. قطعا یکی از سرمایه هایی که اتاق بازرگانی و یا هر مجموعه ای دارد نیروی انسانی کارآمد آن مجموعه می باشد. قطعا اتاق بازرگانی تهران نیز انصافا دارای کارمندان و تیم اجرایی خوبی است که متاسفانه در اجرا  بدلیل عدم برنامه ریزی صحیح در اجرا و ارائه خدمات به اعضا دارای مشکلاتی است.

اگر برای تمدید کارت بازرگانی اقدام کرده باشید برخی از امور بصورت اینترنتی انجام می گردد، که اقدام خوبی بوده است، اما خدایی نکرده اگر دچار مشکلی شدید دیگر کارتان با کرام الکاتبین است. قطعا برای پشتیبانی چنین سامانه ای باید تیم پشتیبانی مجربی جداگانه در نظر گرفته شود که جوابگوی مشکلات کاربران و اعضا بصورت تلفنی و آنلاین در محیطی با آرامش کامل باشد تا کارشناس بتواند با صعه صدر تمام مشکلات کاربر را رفع و راهنمایی های لازم را ارائه دهد. البته اینگونه که پیداست فعلا در اتاق یک کارشناس هم باید جوابگوی حضوری اعضا باشد و هم بصورت تلفنی اعضا را پشتیبانی نماید که برخی اوقات ممکن است بدلیل حجم تماسها و مشغله روزانه، خدمت خوبی به اعضا صورت نپذیرد.  برخی از اعضا  گزارش داده اند که در هنگام تماس با اتاق بازرگانی، کارشناس آنقدر خسته به نظر می رسد که توانایی جوابگویی ندارد و یا کارشناس همزمان فعالیت دیگری انجام می دهد و تمرکز ذهنی خوبی ندارد. همچنین ایجاد صف های طولانی برای محاسبه یک در هزار و سه در هزار و همچنین صف طولانی در قسمت اسکن و دریافت مدارک ناقص نیز به نظر می رسد در شان جایگاه مدیران بخش خصوص نیست.

حال سوال اینجاست که آیا اتاق با درآمد میلیاردی خود نمی تواند با توسعه منابع انسانی خود هم باعث ارتقای رضایت اعضا و همچنین رضایت بیشتر کارمندان باشد؟ آیا نباید در آمد کسب شده در راستای آسایش و رضایت اعضا هزینه شود؟

متاسفانه اتاق در ارائه اولین خدمت به اعضا دارای مشکلات اساسی است که نه در شآن مدیران برجسته خصوصی و نه در شآن و کرامت بخش خصوصی است اتاق بازرگانی باید جایی باشد که وقتی عضوی وارد آن می شود و یا به هر طریقی با آن ارتباط برقرار می کند احساس کند که با سازمان غیر دولتی بسیار متفاوت است. باید احساس کند که بسیار محترم است و جایگاه رفیعی دارد.

امیدوارم با انتخاب افراد شایسته در انتخابات 18 اسفند بتوانیم افرادی را انتخاب کنیم که بجای دادن وعده های بزرگ و ائتلاف های آنچنانی، بتوانند در عمل مشکلات ریز و درشت اعضا را شناسایی و با ارائه یک برنامه اجرایی مناسب این پارلمان بخش خصوصی را به جایگاه واقعی خود ارتقا دهند.

مظاهر مرجانی

بنیانگذار و رییس هیت مدیره شرکت فناوری اطلاعات پارمیس

بازدید 71969 بار
نام:
ایمیل:
شماره تماس:
پیام: