شیرآلات راسان

جمعه, 08 اسفند 1393 ساعت 14:19

چرا در انتخابات اتاق های بازرگانی شرکت کنیم ؟

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

همیشه یکی از مهمترین وظایف مدیران تصمیم گیری خوب و انتخاب بموقع بوده است. وقتی به زندگی نامه مدیران موفق رجوع می کنیم و یا پای صحبت های آنها می نشینیم، نکته بسیار مهمی که خودنمایی می کند تصمیم گیری های به موقع آن مدیر بوده است.

بخش خصوصی این روزها یکی از سرنوشت سازترین روزهای خود را پشت سر می گذارد. روزهایی که در نهایت به 18 اسفند 93 ختم خواهد شد. روزی که نمایندگان انتخاب شده از بین 251 کاندیدا سکاندار مهمترین پارلمان بخش خصوصی استان تهران می شوند.

ناگفته پیداست که عملکرد اتاق در دوره جدید بطور مستقیم بر کل فضای کسب و کار جامعه و بخصوص اعضای اتاق تاثیر خواهد داشت. آمارها نشان می دهند که در دوره قبل تنها حدود 20درصد از اعضای محترم اتاق پای صندوق های رای حاضر شده اند. این درصد در مقایسه با مشکارکت بخش خصوصی در کشور های دیگر قابل مقایسه نیست.

متاسفانه عدم حضور در انتخابات اتاق بازرگانی دارای دو بعد منفی خواهد بود:

اول اینکه هیئت نمایندگانی که بخواهد با حضور درصد کمی از آراء اعضای اتاق انتخاب شود، قطعا نمی تواند جامعیت لازم از نظر اکثر اعضا را داشته باشد. تواتر انتخاب برخی اعضا در دوره های  متمادی جدا از قابلیت ها، نشاندهنده حضور تعدادی اعضای خاص در انتخابات و انتخاب محدودی از کاندیداها بوده است.حتی دیده می شود که برخی از کاندیداها با داشتن چند ارتباط با برخی تشکل ها انتخاب خود را تضمین شده یافته اند و بعد دوم که بسیار مهمتر و خطرناک تراست این است که عضوی که رای نمی دهد پس حقی را نیز طلب نمی کند. هیئت نمایندگانی می تواند حافظ مناقع همه اعضای اتاق باشد که خود را در مقابل اعضایی ببیند که به آن اجازه هیچگونه کوتاهی و تخطی در وظایف خود را ندهد و این مهم با حضور حداکثری اعضاء و انتخاب افراد لایق و شایسته امکان پذیر خواهد بود.

مظاهر مرجانی

عضو هیئت مدیره خانه صنعت و معدن جوانان ایران

بازدید 9347 بار آخرین ویرایش در جمعه, 08 اسفند 1393 ساعت 14:19
  • item1
  • item2
  • item3

مظاهر مرجاني دوران تحصیلات دانشگاهی را در اصفهان دنبال نمود. علاقه شدیدش به دنیای نرم افزار ، ایشان را بسمت تولید نرم افزار رهنمون ساخت و در عنفوان جوانی شرکت فناوری اطلاعات پارمیس را با تکیه بر متخصصان و نخبگان جوان تاسیس نمود. اهم فعالیت شرکت فناوری اطلاعات پارمیس تولید نرم افزار های مالی و صنعتی است که در راستای خدمت به بنگاههای اقتصادی و تولیدی بوده است.

عنوان مدیر نمونه جوان کشوری

عنوان مهندس نمونه کشور

کسب جایزه مدیریت ملی فن آوری و نوآوری

کسب تندیس قهرمان صنعت

کسب تندیس اجلاس جهانی مدیریت

و...

نام:
ایمیل:
شماره تماس:
پیام: