شیرآلات راسان

 

جمعه, 08 اسفند 1393 ساعت 15:24

جوان هستیم اما تازه به دوران رسیده نیستیم! مدیون پیشکسوتان هستیم.

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

"تازه به دوران رسیده ها و رای اولی ها" عنوانی که برخی از پشکسوتان اتاق بازرگانی برای برخی جوانان مجرب اقتصادی که در اتاق کاندیدا شده اند، گذاشته اند .
متاسفانه هر چه به زمان شروع انتخابات نزدیک تر می شویم صحبت هایی از کاندیدها
بیان می شود که نوع نگاه واقعی آنها به جوانان را نمایان می کند. متاسفانه برخی از آنها که این حرف ها را می زنند، خود در اوج جوانی در راس بسیاری از امور بوده و حتی در همان جوانی وارد اتاق شده اند.
متاسفانه با گذشت زمان و بخصوص از زمان انقلاب هر روز سن های مدیریتی در هر جایگاهی در کشور بالاتر رفته و هیچگونه تلاشی برای جانشین پروری انجام نمی گردد. کاری که در کشورهای توسعه یافته جهان مانند ژاپن بطور چشمگیری مورد توجه قرار می گیرید.
چندی پیش با یکی از مدیران فعلی کشور که در عنفوان جوانی فرمانده بسیار موثری در جنگ بود، ملاقاتی داشتم و از ایشان پرسیدم, آن روزها را بخاطر داری که اطرافیان و معاونانت همه هم سن و سال خودت جوان بودند؟ آیا الان هم مدیران و معاونانت جوان هستند ؟و ایشان فرمود خیر.
احترام همه افراد پیشکسوت اتاق و کاندیداها مهم است، آنها حق گردن همه ما دارند، اما اعتقاد دارم این اتاق نیاز به حضور جدی جوان ها در کنار پیشکسوتان دارد تا جانشین پروری واقعی صورت پذیرد. این پیشکسوتان هستند که می بایست جوانتر هارا پرورش داده و آنها را برای رویارویی با تصمیمات مهم اقتصادی مهیا نمایند. اعتقاد دارم در ساختار اتاق باید بخشی بنام اتاق پیشکسوتان داشته باشیم تا برخی از کاندیداها بعد از چند دوره حضور در اتاق و یا بعد از سن خاصی وارد این اتاق مشورتی شوند تا بتوانیم هم از تجربه آنها برای همیشه بخوبی بهره برده و هم قدری فضا را برای جوانتر های کارآفرین و صنعتگر مهیا نماییم.
برخی از همین جوانها مجموعه های بزرگ اقتصادی خصوصی این کشور را در همین سن و سال مدیریت می کنند در حالی که دیده شده بر خی از افراد پیشکسوت حتی در جلسات تخصصی کمیسیونهای اتاق در ادوار گذشته حضور جدی ندارند.
آری، جوان های ما، جوان هستند اما تازه به دوران رسیده نیستند.
با آرزوی سلامتی و صحت و پایداری برای همه پیشکسوتان و آرزوی توفیق روز افزون برای همه جوانان ایران
مظاهر مرجانی

بازدید 52271 بار
نام:
ایمیل:
شماره تماس:
پیام: