شیرآلات راسان

 

جمعه, 08 اسفند 1393 ساعت 15:22

اندر حکایت حضور فرزندان جوان شخصیت های سیاسی و اقتصادی در آوردگاه انتخابات اتاق بازرگانی

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

بعد از ثبت نام دو نفر از فرزندان جوان دو شخصیت اقتصادی و سیاسی کشور در انتخابات اتاق بازرگانی تهران، آقایان محسن نهاوندیان و حمیدرضا عارف، شاهد دو برخورد از دو نگرش بودیم.
دسته اول، با انگشت گذاشتن روی شخصیت سیاسی و اقتصادی
پدرانشان، آنها را آقازاده معرفی نموده و از این بابت حق هر گونه ثبت نام آنها در انتخابات را از آنها سلب نمودند و دسته دوم نیز با اشاره به جوانیشان آنها را افراد مناسبی برای حضور در کارزار انتخابات ندانستند.
شاید وجه مشترک جوانیمان، مرا بر آن داشت تا این یادداشت را به قلم تحریر درآورم .
برای دسته اول دوست دارم حرفهایم را با یک ضرب المثل شروع نمایم، " هر آنکس ندارد نشان از پدر، تو بیگانه خوانش نخوانش پسر"
فرزندان همیشه پدر و مادر و حتی برادران و خواهران بزرگتر خود را در زندگی شخصی و حرفه ای به عنوان اولین الگوی موفق، رصد نموده و دوست دارند پا جای پای آنها بگذارند.
آقای حمیدرضا عارف فرزند مرد بزرگ و خوشنامی بنام محمد رضاعارف است که دوستداران ایشان، بخاطر سابقه مدیریت و بزرگواری هایش که نمونه آخر آن، انصراف وی در انتخابات ریاست جمهوری به نفع آقای روحانی بود که منجر به انتخاب دولت تدبیر و امید شد را هیچ گاه فراموش نخواهند کرد.
آقای محسن نهاوندیان نیز فرزند انسان برجسته اقتصادی و سیاسی بنام محمد نهاوندیان است که با کارنامه درخشان سیاسی و اقتصادی ثمرات ارزنده تلاش های او برای بخش خصوصی و ملت ایران ستودنی است.
حال سوال اینجاست که اگر فرزندان این دو شخصیت برجسته در چهارچوب قانون علاقه مند به حضور در نبردگاه انتخابات اتاق بازرگانی باشند چه اشکالی وارد است؟ البته که هر فردی در هر جایگاهی که باشد و بخواهد از هر گونه رانتی بهره برد غیر قابل قبول خواهد بود، اما فرزند شخصیت بزرگ سیاسی و اقتصادی بودن به تنهایی نمی تواند ورود فرزندان این شخصیت ها در امور اقتصادی و سیاسی را زیر سوال برد. هر چند که شاید تجربه موفق پدرانشان در این عرصه بتواند به رشد مضاعف آنها نیز کمک نماید.
دسته دوم هم که متاسفانه کم نیستند افرادی که سعی دارند مجرب بودن و شایسته بودن برای این جایگاه را مدام با سن و سال مقایسه نمایند. داشتن ابن نگرش به دو دلیل می تواند باشد.دلیل اول اینکه ممکن است این دسته از افراد هنوز به توانایی و جایگاه رفیع جوانان پی نبرده باشند و دسته دیگر نیز کسانی هستند که منافع خود چه در اتاق بازرگانی و چه در هر جایگاه دیگری را در تضاد با حضور جوانان می بینند.
اینجانب به عنوان یک مدیر جوان و صنعتگر، یکی از اهداف خود را اعتلای جایگاه جوانان این سرزمین می دانم و تمامی تلاش خود را برای اثبات این حقانیت به کار خواهم گرفت. ایمان دارم که حضور جوانان در کنار پیشکسوتان می تواند آینده این این مرز و بوم را بیمه نماید. یادمان باشد همین جوانها بودند که انقلاب کردند، همین جوانها بودند که 8 سال جانفشانی کردند و همین جوانها بودند که دوران سازندگی بعد از جنگ را رقم زدند. تجربه موفق گذشته را تکرار کنیم. خدای ناکرده بگونه ای رفتار نکنیم که جوانان احساس کنند در روزهای سخت و روزهایی که نیاز به حضورشان داریم، عزیزند و مورد توجه هستند اما در هنگامی که صحبت از انتخاب بعنوان مدیر در هر رده ای که باشد، عنوان بی تجربگی را به آنها بچسبانیم.
امیدوارم حضور پرشور اعضای اتاق در انتخابات 18 اسفند اتاق بازرگانی باعث انتخاب هیئت نمایندگانی شایسته شامل جوانان مدیر و متخصص در کنار پیشکوتان گردد.
مظاهر مرجانی

بازدید 38091 بار
نام:
ایمیل:
شماره تماس:
پیام: