شیرآلات راسان

 

جمعه, 08 اسفند 1393 ساعت 15:17

فقط هنگام انتخابات به یاد اعضا می افتیم

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معنای دموکراسی معنای پیچیده ای نیست. دموکراسی یعنی اینکه همه ی افراد همواره در صحنه باشند
دموکراسی این نیست که فرد فقط در همان دوران انتخابات معتقد به دموکراسی باشد و بعد از انتخاب و رسیدن به نتیجه ی مطلوب روال خود را تغییر
دهد.
نقطه ی شروع دموکراسی انتخاب یک فرد است و این جمله به این معنی ست که اجرای دموکراسی واقعی بعد از انتخاب وی آغاز میشود.
قطعا یک نفر نمی تواند بدون تماس دایمی و مستمر با همه ی اعضا از نظرات و دیدگاه های آنها به طور کامل مطلع باشد.
دراین چندوقت اخیر نکته ای که توجه خیلی از اعضا را به خود جلب کرده این است که چرا حجم تماس هایی که از کاندیدها دریافت میکنند به ناگهان بالارفته و همه می خواهند به نوعی مشکلات را زودتر و بهتر رفع کنند!
طبق خبرنامه هایی که از اتاق مطلوب منتشر وارسال می شود جریانات رخ داده به طور دقیق در حال بررسی توسط اعضاست و بازخورد های بسیاری نیز دریافت شده است که از این بین می توان به این سوال اشاره کرد که چه اتفاقی افتاده که به ناگهان همه نگران ما شده اند؟
و وقتی که متوجه می شوند که انتخابات نزدیک است پاسخ سوال خود را می گیرند! این برخورد کاندیدها در زمان انتخابات و دور شدن از این روال بعد از انتخابات قطعا دلیلی جز نزدیک بودن انتخابات اتاق بازرگانی ندارد! انگار فقط انتخابات هست که اهمیت دارد!
و اما چیزی که در این مواقع از آن غافلیم جامعه ی ماست که قطعا سرمایه های ما هستند و هدف ما باید همواره کسب رضایت آنها باشد.
این سرمایه های ما هستند که همیشه در طی این چهارسال که فردی به نمایندگی اعضا انتخاب می شود باید در کنار ما باشند تا همیشه از نظرات آنها اگاه باشیم. نمی شود فقط در زمان انتخابات به اعضا نزدیک شد و بعداز کسب نتیجه ی مطلوب از آنها دور و دورتر شد.
چطور است که هر کاندیدی این توانایی را دارد که به دوازده هزار نفر زنگ بزند و برای رای آوردن خودش در انتخابات نظر همه را جلب کند و پیگیری های زیادی برای این مورد انجام بدهد اما دقیقا همین فرد بعد از رای آوردن و انتخاب شدن در این کارزار انتخاباتی دیگر حاضر نیست حتی سالی یک بار با اعضا تماس بگیرد و مشکلات و دغدغه های آنها را جویا شود.
راه های بسیاری را می توان برای ارتباط با اعضا تعبیه کرد.اس ام اس ، تماس تلفنی و حتی ایمیل از این موارد هستند.حتی می شود از طریق ایجاد یک سامانه مشکلات رو متوجه شد و برای برطرف نمودن آنها اقدام کرد.
گاهی حتی یک پیامک می تواند مشکلات زیادی را برطرف کند و این یکی ا ز سوالاتی است که اعضا از خود می پرسندکه چرا حتی یک پیامک هم از آنها دریغ شده است.
همه این راهها در زمان انتخابات پررنگ و پررنگ تر می شوند تا ما راحت تر خودمان را به دیگران معرفی کنیم
متاسفانه اتفاقی که افتاده این است که ما فقط در دوران انتخابات است که به اعضایمان توجه می کنیم.و با به پایان رسیدن دوران انتخابات از اهمیت انها کاسته می شود
جالب اینجاست که خیلی از افرادی که در انتخابات اتاق بازرگانی شرکت کرده اندکسانی هستند که طی چهارسال گذشته در اتاق بوده اند
به نظر بنده این افراد باید پاسخگو باشند که در این چهار سال چند بار با اعضا تماس گرفته و پیگیر مشکلات اعضای اتاق بازرگانی شده ا ند؟
چند بار برای اعضا دعوت نامه فرستاده واز آنها خواسته اند مشکلات خود را بیان کنند تا برای آنها راه حل پیدا کنند. قطعا با برخوردهای انتخاباتی این دست از نمایندگان، اعضا از خود خواهند پرسید که "چه شده که الان همه یادشان افتاده است که اعضا مشکلاتی هم دارند و وضع اقتصاد خوب نیست.
ما به عنوان یک بخش خصوصی معتقدیم دولت باید بیاید از ما الگو بگیرد و معتقدیم این الگو الگوی دموکراسی است.
دموکراسی یعنی اینکه اگر هستیم همیشه در کنار هم باشیم نه اینکه فقط هنگام رای گیری به یاد هم بیفتیم و بعد از اتمام دوره انتخاباتی و مشخص شدن نتیجه ها دیگر یادی از اعضایی نکنیم که روزی حامی ما بودند.
این درست نیست که وقتی موقع رای گیری می شودشبیه رای گیری مسند های دولتی ، احترام ما به اعضا به طور عجیبی بالا برود و پیگیری مشکلات برای برطرف کردن آنها اولویت اول ما باشد و به محض رسیدن به نتیجه مورد نظر روال کاری ما تغییر کند
گزارش هایی به ما رسیده که این دو سه هفته اخیر وقتی کسی کاری با اتاق بازرگانی دارد با چنان احترامی مواجه میشود و کارها با چنان سرعتی انجام می شود که کمبود این حس خوب را بعد از انتخابات به شدت احساس خواهد کرد!!
به هرحال موضوعی که در اینجا خودنمایی میکند قطعا کسب رای برای انتخابات است!
اعتقاد من بر این است که این اعضا همیشه باید در کنار ما باشند چون سرمایه های واقعی اتاق بازرگانی اعضای آن است
ما همیشه باید گوش شنوایی باشیم برای مشکلات اعضای اتاق بازرگانی و در همه حال برای حل مشکلات آنها تلاش کنیم و بازخوردهای آنها از روند کار را جویا باشیم.
ما میتوانیم سالیانه یک همنشینی و گردهمایی با حضور همه ی اعضا و در شان اتاق بازرگانی فراهم کنیم تا در آن اعضا به بیان مشکلات خود بپردازند و ما بتوانیم برای آنها اقدامات لازم را تا حدی که در توان ما باشد انجام بدهیم.

مهندس مظاهر مرجانی

بازدید 164663 بار
نام:
ایمیل:
شماره تماس:
پیام: