چاپ کردن این صفحه
جمعه, 08 اسفند 1393 ساعت 15:16

برای رشد اعضای اتاق از طریق آموزش چه کرده ایم؟

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

همانطور که در قانون بیان شده یکی از وظایفی که اتاقی مانند اتاق بازرگانی به عهده دارد قطعا اعتلای بخش خصوصی است. طبعا وظیفه ی اتاق های بازرگانی، رسیدگی به موضوع ارتقای علمی و کیفی اعضای اتاق است. اما اتفاقی که به گفته اکثر صاحب
نظران رخ داده ،چیزی جز این نیست که اتاق فقط از اعضای خود برای عضویت هزینه دریافت میکند و تلاش جدی برای ارتقاء جایگاه اعضا نکرده است.
یکی از مهمترین مواردی که می تواند جایگاه اعضا را ارتقا دهد ارتقای علمی اعضا است. بعضا می گویند که موسسات آموزشی راه اندازی شده و به دلایلی از قبیل نامناسب بودن برخی شرایط این برنامه های اموزشی ملغی شده و این دلیل نمی تواند رسالت مهم اتاق بازرگانی را از بین ببرد و قطعا همه ی اعضا از کاندیدهای اتاق بازرگانی انتظار دارند راهکارهایی منطقی برای این دست اتفاق های قابل پیش بینی بیندیشند.
تمام اعضایی که در اتاق هستند باید به صورت یکسان و حتی بدون هزینه از آموزش های کلیدی مرتبط با کسب و کار برخوردار باشند. اتاق بازرگانی می تواند از طریق برگزاری کلاسهای حضوری و یا برگزاری کلاسهای آنلاین و نیز انتشار کتاب ها و مقالات مفید فضای آموزشی یکسانی را برای همه اعضا فراهم نماید.
بهترین کمکی که می توان به اعضا ارائه داد، بالا بردن سطح علمی اعضا نسبت به موضوعاتی است که روزانه با آن سرو کار دارد. اتاق بازرگانی می تواند با طراحی دوره های آموزشی متناسب با درخواست و نیاز اعضا، گام مهمی در رشد و ارتقا و حتی در جهت برطرف کردن درگیری های فکری و ذهنی اعضا بردارد. برخی از این دوره ها می تواند شامل آشنایی با قوانین مانند بیمه، مالیات، صادرات و واردات، تجارت الکترونیکی، نحوه ی ورود به بازارهای بین المللی، بازرایابی، منابع انسانی و مدیریت بهینه کارکنان، ارتقای سطح علمی کارکنان و .... می تواند برخی از این دوره های آموزشی باشد.
متاسفانه جای آموزش در اتاق بازرگانی بسیار خالیست و باید این موضوع به طور جدی در دستور کار اعضای هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی قرار گیرد. باید قبول نماییم که برای رشد و ارتقاء باید آموزش دید.
امید است با حضور در انتخابات 18 اسفند و انتخاب نمایندگانی اصلح و آشنا به مشکلات، گامی مهم در اعتلای بخش خصوصی برداریم.
مظاهر مرجانی
بنیانگذار شرکت فناوری اطلاعات پارمیس
مدیر عامل شرکت ماهسان پویا(شیرآلات راسان)

بازدید 37584 بار
admin

آخرین‌ها از admin