شیرآلات راسان

 

جمعه, 08 اسفند 1393 ساعت 15:09

تولیدکنندگان به خاک سیاه نشسته اند!

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

در یک کلمه تولید کننده یعنی خالق. حالا خیلی ساده بیاییم و ارزش یک خالق را مشخص کنیم. نمی توان برای آن ارزشی مشخص نمود!
اصل و اساس موفقیت یک جامعه اقتصادی در تولید و صادرات آن است. هر چند باید احتیاجات خود را نیز وارد نماییم اما
نکته مهم، تراز مقایسه ای واردات و صادرات است.
اصل صادرات بر تولید است و تولید بر چند اصل.
اولین اصل بر عشق است. غیر از انسان عاشق، کسی نمی تواند تولید کننده خوبی باشد. فقط یک عاشق است که می تواند خالق باشد و عشق بالاترین سرمایه ای است که یک تولید کننده به میان می آورد.
اصل دوم بر سرمایه است، آن هر بر دو قسم است، مادی و فکری. تولید خوب سرمایه های خوبی می خواهد و تامین کردن آنها بسیار بسیارسخت است. اما تولید کننده آنها را نیز به جان می خرد و به میان می آورد.
اما آدم عاشق برای فعالیت خود به توجه و حمایت نیاز دارد. اگر تولید کننده هستی حتما مرا درک می کنی . علارقم همه تلاشهایی که تا کنون در کشور عزیزمان صورت گرفته اما متاسفانه این وضعیتی که برای تولید کننده وجود دارد اسفناک است.
نه حمایت مادی و نه حمایت معنوی. متاسفانه در 8 سال گذشته با واردات بی رویه و بی تدبیری هایی که صورت گرفت خیلی از تولید کنندگان ما به خاک سیاه نشستند! عذر خواهی مرا از بابت استفاده از این عبارت بپذیرید. وقتی تولید کننده ای میلیونها سرمایه مادی، معنوی و فکری زیادی را برای احداث کارخانه ای می گذارد ، می سازد و تجهیز می کند،عده زیادی کارمند و کارگر استخدام می کند و آنگاه بدلیل عدم حمایت و مشکلات اقتصادی کارخانه خود را تعطیل می کند، آیا شما عبارت دیگری سراغ دارید؟ چگونه می توان مجموعه ای را که با همه عشق و توانمدی خود ساخته را تعطیل کند و زیر بار میلیونها قرض برود؟ واقعا چه جوابی برای این قشر از جامعه داریم؟
در همین کشور های همسایه اگر سرمایه گذاری کنید و بدلیل شرایط نامناسب اقتصادی کشور، شما ضرر کنید، دولت سرمایه شما را بیمه کرده و اصل آن را به شما بر می گرداند. یعنی اینکه با خیال راحت در این کشور سرمایه گذاری کن. من حامی واقعی تواید کننده هستم. حالا قدری مقایسه کنید با ایران؟
بیاید کمی با هم روراست باشیم. تا کنون دولت ها نتوانستند آنگونه که می گویند و باید از بخش خصوصی و تولید کننده حمایت کنند. مهمترین پارلمان بخش خصوصی اتاق بازرگانی ماست. اتاقی که در تهران 14 نماینده صنعت دارد. ای کاش می دانستیم که نمایندگان ادوار گذشته صنعتی برای تولید کننده چه کرده اند؟
تولید کننده ما نیاز به حامیانی دارد که خود تولید کننده واقعی بوده و درد تولید را درک کنند. انسانهایی وارسته ای که فارق از هر گروه و ائتلاف برای تولید وقت بگذارند. ترکیبی از پیشکسوتان و جوانان آگاه و با تدبیر تا بتوانند حلال مشکلات باشند.
امید است تا با حضور پرشور اعضا در انتخابات 18 اسفند بتوانیم گام مهمی برای اعتلای بخش خصوصی برداریم.
مظاهر مرجانی
مدیر عامل شرکت ماهسان پویا(شیرآلات راسان)

بازدید 10480 بار
نام:
ایمیل:
شماره تماس:
پیام: